Magdalena i Marek Majewscy Szkółka Roślin Wrzosowatych

Aktualności

28.04.2021
Majówka

Szanowni Klienci,

W dniach 1 maja - 3 maja szkółka nieczynna.

17.04.2021
INFORMACJA

Informujemy, że ze względu na bardzo intensywną sprzedaż, część asortymentu może być już niedostępna. Przed wizytą do naszej szkółki, prosimy o telefoniczne upewnienie się co do konkretnej odmiany.

Pełną listę naszych roślin będziemy mieli w sprzedaży najwcześniej w drugiej połowie lipca.

02.04.2021
Wielkanoc

Wszystkim zakręconym na pukcie roślin i tym co "mają chlorofil we krwi", Zdrowych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych życzymy.

Wiosennie, radośnie klaniamy się wiośnie.

20.01.2021
Pomyślmy o wiośnie....

No i przyszła zima, choć piękna, mamy nadzieję nie na długo.Coraz bliżej do wiosny, coraz bliżej do kontaktów osobistych z Państwem, naszymi sympatykami i klientami. Przypominamy, że luty to najlepsza pora na składanie zamówień na nasze rośliny a dla nas duże ułatwienie, kiedy bez pośpiechu możemy je wcześniej przygotować, natomiast Państwo możecie je odebrać w umówionym terminie.

20.10.2020
Wrzosy nie do zastąpienia

Pamiętajmy, że wrzosy są coraz bardziej popularne i stanowią jedną z najładniejszych dekoracji grobów. Są trwałe, naturalne, nie tak jak dominujące obecnie plastikowe sztuczne kwiaty i wiązanki, nie boją się przymrozków jak chryzantemy. Polecamy.

02.10.2020
Kiścień 'Scarletta'

Jednym z wcześniej, pięknie przebarwiających się krzewow jest kiścień 'Scarletta'. Do zimy jego kolor jeszcze zciemnieje i będzie wręcz purpurowy przez całą zimę. Mimo, że jest zimozielony, nie boi się mrozów i ogólnie jest bezproblemowy. Warto mieć w ogrodzie takie cacko. Mamy okazy o półmietrowej średnicy, jak na zdjęciach. Zapraszamy.

02.10.2020
UWAGA PROMOCJA

Azalia wielkokwiatowa 'Sommerduft' - zdrowo rosnąca, odporna na mróz, pachnąca i bardzo późna, kwitnie pięknie latem. Pojemnik C-10 L, wielkość 80-120cm. Cena hurtowa tylko 20,80zł

23.03.2020
Różaneczniki dahurskie

Jednym z najwcześniej kwitnących różaneczników jest różanecznik dahurski (Rhododendron dauricum). W zależności od temperatur, potrafi zakwitnąć już na przełomie marca i kwietnia, choć generalnie szczyt kwitnienia przypada właśnie na kwiecień. Dorasta do 1,5m, jest całkowicie mrozoodporny❄️, choć w porze kwitnienia większe przymrozki potrafią uszkodzić kwiaty. Kwitnie bardzo obficie. Polecamy.
19.03.2020
Musisz zostać w domu? To czas dla Twojego ogrodu!

W tej trudnej sytuacji, z tego co doświadczamy tej wiosny, widzimy iż zainteresowanie ogrodami nie maleje, a wręcz odwrotnie. W dużej części jednak, miłośnicy roślin i ogrodów rezygnują z wizyt w centrum ogrodniczym czy też punkcie sprzedaży roślin. Chcemy wyjść na przeciw oczekiwaniom i oferujemy Państwu na większą skalę sprzedaż wysyłkową. Mniejsze zamówienia będą realizowane poprzez firmę kurierską, a większe spedycyjną. Żaden e-mail nie zostanie pominięty i na każde zapytanie odpowiemy, przedstawiając kalkulację cenową wraz z kosztami transportu do akceptacji.

Życzymy mimo wszystko, pięknej wiosny w naszych zielonych komnatach.

24.02.2020
Zaczynamy nowy sezon!

W związku z tym że zimy prawdziwej nie było a i kalendarzowa weszła już w ostatnią fazę, postanowiliśmy powoli rozpoczynać nowy sezon. Od 2 marca zapraszamy już klientów hurtowych a od 16-go marca klientów detalicznych. W tym roku nawet najwrażliwsze gatunki nie miały prawa ucierpieć od mrozu, więc cierpliwie w zdrowiu i gotowości czekają na swe docelowe stanowiska w nowych ogrodach.

Zapraszamy!

13.12.2019
Podziękowanie na koniec sezonu 2019

Wszystkim naszym przyjaciołom, klientom, sympatykom, odwiedzającym naszą szkółkę, stronę internetową, fan-page, bardzo dziękujemy za owocną współpracę w minionym sezonie, za kontakty i możliwość wymiany doświadczeń. Wierzymy, że jest jeszcze wiele satysfakcji do osiągnięcia z upiększania "na zielono" naszych przestrzeni i tych prywatnych i publicznych. Życzymy wszystkim łagodnej zimy i radości z ogrodu przez wszystkie pory roku.

10.10.2019
Jesienne barwy

O tej porze roku, oprócz jeszcze spektakularnie kwitnących wrzosów, swoje piękne oblicze pokazują również przebarwiające się kiścienie ( Leucothoe ). To doborowe towarzystwo na wrzosowisku. W ofercie posiadamy kilka ciekawych odmian. Serdecznie polecamy.

10.10.2019
Czas na zdrową żurawinę

Październik to dobry czas na zbiory żurawiny. Żurawina wielkoowocowa to płożąca się krzewinka z rodziny wrzosowatych. Owoce są doskonałe do wyrobu soków, dżemów, konfitur i nalewek. Ma właściwości lecznicze. Lubi próchnicze, kwaśne gleby, dużo wilgoci i słoneczne stanowisko. Rośnie zdrowo jest łatwa w uprawie i mrozoodporna. Polecamy zaowocowane krzewinki w odmianach 1,5 i 3 litrowych pojemnikach. Zapraszamy.

29.08.2019
WRZOSY

Szanowni Państwo,

Właśnie jesteśmy w pełni sezonu kwitnienia i sprzedaży wrzosów. Zapraszamy do odwiedzenia naszego pokazowego ogrodu wrzosowego i szkółki. Oferujemy wiele odmian wrzosów, zarówno tych tradycyjnych, jak i pełnych i pączkowych w róznych kolorach liści i kwiatów. Wrzosy pączkowe kwitną bardzo długo, potrafią być atrakcyjne aż do wiosny. Sprzedaż roślin prowadzimy hurtowo i detalicznie.

25.07.2019
Rozpoczynamy nowy sezon!

Nasz punkt sprzedaży jest już wypełniony po brzegi, świeżymi, przywiezionymi właśnie, prosto ze szkółki roślinami.

Oprócz 100 odmian wrzosów, tradycyjnie oferujemy całe bogactwo gatunków roślin z rodziny wrzosowatych jak np. różaneczniki, azalie, azalie japońskie, bażyny, modrzewnice, wrzośce wiosenne i letnie, kalmie, kiścienie, pierisy, żurawiny, borówki i tp.

Zapraszamy zarówno klientów hurtowych jak i detalicznych.

11.06.2019
Sprzedaż

Szanowni Klienci,

Sprzedaż wrzosów oraz innych roślin z naszej oferty rozpoczniemy na początku sierpnia, dotyczy to sprzedaży hurtowej, detalicznej i wysyłkowej.

21.05.2019
Azaliowy zawrót głowy....

Coroczny spektakl kwitnienia różaneczników, azalii i azalii japońskich uważamy za otwarty. Polecamy szczególnie te ostatnie. Azalie japońskie naszym zdaniem są ciągle jeszcze zbyt mało znane i niedocenione. Nadają się zarówno do małych jak i tych większych ogrodów. Sadzone w grupach będą stanowić duże plamy, można je strzyć ( 1 raz w roku po kwitnieniu ) i formować różne kształty: kule, stożki, traktować jak żywopłot sadząc w szpalerze. Lubią stanowisko słoneczne i półcieniste, choć całkiem dobrze rosną sobie też w cieniu. Polecamy szeroką gamę odmian w różnych odmianach. W pojemniku 5 - litrowym ( C-5 ) są to już duże, rozkrzewione i zapąkowane rośliny. Zapraszamy.

08.03.2019
Wiosennie

U nas już bardzo wiosennie. Kwitną wrzośce. Zapraszamy.